Rezervacni system Spravodaj obce Povodňové okénko

Novinky

 

Provozování skladu nábytku

Již dva roky provozuje nezisková organizace Nová šance, z.s. v areálu bývalých kasáren v Ostravě - Koblově Sklad nábytku pro sociálně slabé občany. Rozhodla se tak pomáhat řešit složitou situaci rodin, které se ocitli v hmotné nouzi, jako jsou např. matky samoživitelky, senioři či jinak potřební občané. Při výběru potřebných rodin úzce spolupracuje s Úřadem práce - oddělením hmotné nouze, kurátory a sociálními pracovníky, kteří zájemce o nábytek posílají s písemným doporučením. Je to proto, aby se tyto potřebné věci dostaly skutečně těm, kteří je potřebují.

Nábytek do skladu přivážejí organizace i občané z Ostravy a okolí, ale i z dalších měst a obcí, např.              z Frýdku - Místku, Hlučína atd. Darovat je možné nábytek i bytové doplňky a dále vše, co může ještě sloužit potřebným rodinám. Velká poptávka bývá po sedačkách, křeslech, postelích, kobercích atd. Organizace nepřijímá pouze elektrospotřebiče (televizory, ledničky atd.).

Pokud byste se rozhodli pomoci, můžete nás kontaktovat na telefonním čísle 733 726 442. Provozní doba skladu nábytku je úterý a čtvrtek 15.30 až 17.30 hod. Je potřeba, abyste na vlastní náklady darované věci přivezli do areálu Nové šance a zde již s vykládkou a uskladněním pomůžou pracovníci a klienti azylového domu.

Sklad nábytku provozuje Nová šance na vlastní náklady, a proto bude ráda za jakýkoli příspěvek              (č.ú.: 1648962389/0800).

Všem, kteří se rozhodnete pomáhat s námi, velmi děkujeme.

Vedení Nové šance

www.koblov.cz